Czy operacja plastyczna twarzy jest bezpieczna

tt

Kompleksy, brak pewności siebie, utrata radości z życia, nieśmiałość, unikanie ludzi i kłopoty w nawiązywaniu kontaktów to często spotykane zjawisko osób zmagających się z negatywnym postrzeganiem swojej fizyczności.

Co zrobić, gdy własne odbicie w lustrze przygnębia nas i powoduje jeszcze większy niesmak i smutek?

Gdy zmarszczki na twarzy nie cieszą, a przypominają o upływającym czasie, gdy wstydzimy się porozmawiać z przystojnym kolegą w obawie, że będzie patrzył tylko na mój duży i garbaty nos? Gdy pragniemy innej twarzy, ładniejszego wyglądu?

Plastyka twarzy to nie grzech.

Operacje plastyczne twarzy nie są już luksusem i fanaberią dostępną wyłącznie najbogatszym lub najsławniejszym gwiazdom kina czy estrady.

Współczesny człowiek żyje dłużej, zdrowiej, świadomie i nie wstydzi się sięgać po nowinki technologiczne, by ułatwić sobie życie i przedłużyć młodość.

Dziś medycyna plastyczna ma więc do zaoferowania osobom pragnącym poprawić swój wygląd wiele rozwiązań mniej lub bardziej inwazyjnych. Ważne jest, że kliniki chirurgii plastycznej są otwarte dla wszystkich chętnych, a efekty zabiegów pozostawiają pacjentów szczęśliwych i wdzięcznych za nowy, piękny i naturalny wygląd.

Dlaczego skóra się starzeje?

Skórę na twarzy można porównać do kartki papieru. Zginana wielokrotnie w jednym miejscu, załamuje się i nie sposób ją ponownie bez śladu wyprostować.
Z naszą skórą jest podobnie. Mięśnie twarzy podczas uśmiechu, gniewu, zmartwienia pracują i zaginają ją.

Zjawisko zmarszczek zaczyna się już od około dwudziestu pięciu, trzydziestu lat i postępuje wraz z utratą kolagenu, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak opalanie, z powodu chorób, stresu i szkodliwych używek. U każdego z nas ten proces ma trochę inny przebieg, ale prędzej czy później dotknie wszystkich.

Jak cofnąć czas?

Właściwa pielęgnacja, unikanie palenia papierosów, rozsądne opalanie się pomogą na długo zatrzymać ładny wygląd twarzy i ciała.

Kosmetologia ma do zaoferowania dużo produktów i zabiegów, które poprawiają na pewien czas stan skóry, ale prawda jest taka, że jest to efekt krótkotrwały, a często kosztowny.

Jedynie kliniki chirurgii plastycznej posiadają w swej ofercie skuteczne rozwiązania.

Osoby po czterdziestym roku życia częściej niż kiedykolwiek wcześniej obserwują na swej twarzy zjawisko wiotkiej skóry, utraty jędrności, zmarszczek mimicznych, nieładnych fałd nadających smutny lub groźny wyraz. Często pacjenci cierpią na zjawisko opadających powiek, gdy skóra wokół oczu naciąga się, zmienia swoje położenie i przeszkadza w prawidłowym widzeniu.

Chirurgia plastyczna ma do zaoferowania wtedy skuteczne i bezpieczne metody cofnięcia czasu, takie jak lifting, korekta oczu, wypełnienie botoxem, kwasem hialuronowym oraz najbardziej naturalny sposób, lipofilling, czyli odmłodzenie twarzy za pomocą własnego tłuszczu.

Chirurg plastyczny może pomóc w przypadku usunięcia zmian skórnych po przebytych chorobach, pieprzyków i potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia narośli.

Operacje plastyczne twarzy to nie tylko zabiegi przywracające młodość.

Korekta nosa to bardzo często wykonywany zabieg chirurgiczny wśród kobiet i mężczyzn praktycznie w każdym wieku na każdej szerokości geograficznej.

Jest to prosty i bezpieczny sposób na pozbycie się kompleksów dostępny już dla pacjentów od siedemnastego roku życia i przy zgodzie jednego z rodziców.

Plastyka twarzy to również korygowanie kształtu uszu, usuwanie pozostałości po ospie i trądziku, modelowanie brody, wszystkie te zabiegi opisane na stronie kliniki plastycznej http://klinikagrzesiak.pl

 

Czy operacja plastyczna twarzy jest bezpieczna?

Zabiegi z zakresu medycyny plastycznej są ingerencją w ciało człowieka i należy podejść do zagadnienia poważnie, lecz bez lęku.

Zaufany i kompetentny lekarz chirurg plastyczny podczas spotkania konsultacyjnego wyczerpująco wyjaśni przebieg i konsekwencje planowanego zabiegu plastycznego. Przeprowadzi staranny wywiad i zaleci niezbędne badania laboratoryjne.

Operacje plastyczne są obecnie bardzo bezpiecznym sposobem na poprawienie swojej urody, ale należy postępować ściśle według zaleceń lekarza prowadzącego, gdyż jest to gwarancja sukcesu.

Nie wolno ukrywać swojego stanu zdrowia, ponieważ pewne choroby stanowią całkowitą przeszkodę w przeprowadzeniu operacji plastycznej twarzy i mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia pacjenta i pomyślności operacji.

Cukrzyca, choroby nerek, zaburzenia krzepliwości, choroby umysłowe, stany zapalne są przeciwwskazaniem do wykonania operacji plastycznej.

Operacje plastyczne są obecnych czasach skutecznym i bezpiecznym sposobem na skorygowanie niedoskonałości urody i cofnięcie zegara. Co roku rzesze pacjentów decyduje się na wizytę u chirurga plastycznego, bo zadowolenie z własnego wyglądu i jakości życia należy się każdemu z nas!